ABBOTTI KÜPSISTE POLIITIKA

Mis on küpsised ja miks neid kasutatakse?

Küpsis on fail, mille meie veebiserver võib saata teie arvutisse, kui külastate Abbotti veebisaiti. Seejärel salvestatakse see fail teie arvutisse. Näiteks pärast seda, kui olete sisestanud isikliku teabe vormi või andmeväljale Abbotti veebisaidil, võib Abbott kasutada küpsiseid ja muid sarnaseid tehnoloogiaid, et võimaldada sellel veebisaidil jätta meelde teie isiklikke eelistusi, näiteks veebisaidi jaotisi, mida te sageli külastate, ja soovi korral teie kasutaja ID-d.

Küpsised ja sarnased tehnoloogiad võivad muuta Abbotti veebisaitide kasutamise lihtsamaks, võimaldades Abbottil pakkuda paremat teenust, kohandada veebisaite tarbijaeelistuste alusel, koostada statistikat, analüüsida trende ning muul viisil hallata ja täiustada Abbotti veebisaite. Teatud Abbotti veebisaitide funktsioonid ei pruugi töötada ilma nõutavate küpsiste või sarnaste tehnoloogiateta.

Abbotti veebisaidid võivad kasutada sarnaseid tehnoloogiaid, nagu nn veebimajakad (tuntud ka kui internetisildid, ühe piksliga GIF-id, läbipaistvad GIF-id ja nähtamatud GIF-id). Veebimajakas on väike kujutis veebilehel või meilisõnumis, mida kasutatakse vaadatud või avatud lehtede jälgimiseks. Veebimajakad annavad veebisaidi serverile teavet, näiteks külastaja arvutiga seotud IP-aadressi ja brauseri tüübi kohta. Veebimajakaid võidakse paigutada veebireklaamidele, mis toovad inimesi meie veebisaidile, ja meie veebisaidi erinevatele lehtedele. Veebimajakad annavad meile teavet selle kohta, mitu korda on lehte avatud ja millist teavet loetakse.

Millist tüüpi küpsiseid ja muid jälgimistehnoloogiaid kasutatakse?

·         Seansi- või püsiküpsised

Abbotti veebisaidid kasutavad seansiküpsiseid. See on ajutine info, mis kustutatakse, kui veebibrauseri aknast väljute või arvuti välja lülitate. Seansiküpsiseid kasutatakse näiteks selleks, et parandada meie veebisaitidel navigeerimist, keelata vajaduse korral külastajatel teabe esitamine (veebisait „mäletab“ eelmisi vanuse- või päritoluriigi kirjeid, mis jäid väljapoole määratud parameetreid, ja blokeerib hilisemad muudatused) ning koguda koondatud statistilisi andmeid. Alljärgnevalt on toodud meie veebisaidil kasutatavate küpsiste nimekiri.

Abbotti veebisaidid võivad kasutada püsiküpsiseid, mis on teie arvuti kõvakettale paigutatud püsivamad teabeosad, kuni te küpsise kustutate. Püsiküpsised salvestavad teie arvutisse teavet mitmel eesmärgil, näiteks teatud varem esitatud teabe (nt paroolide) hankimiseks, selleks, et määrata kindlaks, millised veebisaidi osad on külastajatele kõige väärtuslikumad, ja veebisaidi kohandamiseks vastavalt teie eelistustele. Teie arvutisse Abbotti veebisaidile paigutatud püsiküpsised võivad sisaldada teie esitatud isikuandmeid, kuid ainult juhul, kui olete registreerunud või sellega nõustunud. Vastasel juhul teab meie veebiserver ainult seda, et teie küpsistega tuvastamata külastaja on veebisaidile naasnud.

·         Esimese või kolmanda osapoole küpsised

Abbotti veebisaidid võivad kasutada „esimese osapoole” või „kolmanda osapoole” küpsiseid. Esimese osapoole küpsised saadetakse kasutaja seadmesse domeenist, mida haldab Abbott kui veebisaidi omanik, samal ajal kui kolmanda osapoole küpsised saadetakse kasutaja seadmesse domeenist, mida ei halda Abbott, vaid kolmas osapool. Soovitame kontrollida vastava kolmanda osapoole privaatsuseeskirjadest teavet võimalike küpsiste kohta.

·         Nõutavad, funktsionaalsed või reklaamiküpsised

Abbotti veebisaidid võivad kasutada küpsiseid erinevatel eesmärkidel, näiteks tehnilistel, funktsionaalsetel või reklaami eesmärkidel.

„Nõutavad küpsised” on vajalikud, et võimaldada selle veebisaidi põhifunktsioonide toimimist, näiteks turvalise sisselogimise pakkumist või meelespidamist, kui kaugel olete tellimuse kaudu jõudnud.

 „Funktsionaalsed küpsised” võimaldavad Abbottil analüüsida teie veebisaidi kasutamist meie jõudluse hindamiseks ja parandamiseks. Neid võib ka kasutada, et pakkuda paremat kliendikogemust sellel veebisaidil. Näiteks oma sisselogimisandmete meeldejätmine, ostukorvis oleva salvestamine või meile teabe andmine selle kohta, kuidas meie veebisaiti kasutatakse.

„Reklaamiküpsised” võimaldavad meil teatud andmete kaudu, mis on määratud ja saadud kasutaja seadmest, salvestada või jagada kolmandate isikutega teavet, mis on seotud kasutaja sirvimistegevusega meie veebisaidil, et luua reklaamiprofiil ja paigutada asjakohane reklaam meie veebisaidile või nendele kolmandate isikute veebisaitidele.

Pange tähele, et kõiki neid küpsiseid ei kasutata kõigil Abbotti veebisaitidel. Olenevalt konkreetsest veebisaidist, alamdomeenist või jaotisest, mida külastate Abbotti veebisaidil, võidakse kasutada mõnda või kõiki neid küpsiseid.

Mis valikud mul küpsiste osas on?

Kui avate esimest korda mõne Abbotti veebisaidi, ilmub küpsiste bänner. Te peate nõustuma kõigi küpsiste kasutamisega, klõpsates nupul "Nõustun kõigiga", keelduma nende kasutamisest, klõpsates nupul "Keeldun kõigist", või haldama oma eelistusi, klõpsates nupul "Halda valikuid".

Teistel Abbotti veebisaitidel suunatakse teid nõustuma mõne küpsise või kõigi küpsiste kasutamisega, valides iga küpsiste kategooria kohta „Jah” või „Ei” ja esitades oma eelistused.

Küpsiste bännerile pääsete juurde igal ajal, klõpsates oma eelistuste muutmiseks või nõusoleku tagasivõtmiseks veebisaidi allosas oleval lingil „Küpsiste eelistused“.

Muudatused

Võimalik, et peame seda küpsiste poliitikat tulevikus uuendama ja seega soovitame teil seda küpsiste poliitikat perioodiliselt üle vaadata, et olla kursis küpsiste kasutamisega. Seda küpsiste poliitikat uuendati viimati 2021. aasta septembris.